Stipe Primorac66
Željko Mikulić14

Neodigrani susreti

Drugi liga kup TLRŠB

Ponovno je nakon mastersa lige održan liga kup. Natjecanje se još jednom igralo po švicarskom sustavu od 9 kola. I ove godine pobjednik je pobijedio u svih 9 odigranih mečeva, a to je bio Stanko Zeljko. Drugo mjesto sa 7 pobjeda pripalo je Ivanu Mariću. Skupinu od igrača sa 6 pobjeda čine lanjski pobjednik Ivo Šušak, Zdeslav Kraljević, Bernard Glavina, Marijan Slišković, Bernard Čuljak, Filip Grbešić, Igor Jelčić, David Lovrić i igrač koji prvi put nastupa u ligi, Mirko Ljubić.

Andrej Bajić

Svim igračima želim sretne i blagoslovljene blagdane, te da u novoj godini prikažu još kvalitetniji tenis.

Objavljeno: 16.12.2021. (David Galić)

Započeo masters lige

Jučer su odigrani četvrtfinalni mečevi mastersa teniske lige rekreativaca u Širokom Brijegu na terenu TC Privalj.

Prva tri meča bile su jednosmjerne ulice u kojima su 2. nositelj Ivan Čolak Čoke Jr., 3. nositelj Branimir Mikulić i 4. nositelj Josip Čolak u 2 seta riješili Tomislava Čolaka, Marka Kraljevića, odnosno Stanka Zeljku. Ali posljednji meč večeri je ponudio dovoljno uzbuđenja za sva 4 meča. Prvi nositelj Ivan Čolak Cika igrao je svoj prvi meč nakon 3 tjedna i zadobivene rupture lože, koja još nije potpuno sanirana, što je njegov protivnik Zdeslav Kraljević iskoristio za munjevito vodstvo u prvom setu od 5-1. No Cika se ne predaje i nekako dolazi do 5-4, ali Zdeslav ipak uzima set rezultatom 6-4. Drugi set je Cika kontrolirao i pobijedio 6-3. Igrao se meč tb do 10 poena, Cika je stalno vodio, Zdeslav se držao u poen-dva, te je pred drugu izmjenu strana izjednačio na 6-6. Nakon toga Cika osvaja 3 poena u nizu i dolazi na 3 meč lopte. Zdeslav uspijeva spasiti samo prvu, što je značilo da je Cika osvojio ligu sa, vjerojatno više nikad ponovljivim, skorom 17/17! Cika je doslovno ostavio srce na terenu, te je primoran predati današnji polufinalni meč Branimiru Mikuliću. Branac u finalu čeka pobjednika drugog polufinalnog meča između drugog nositelja Čoketa i četvrtog nositelja Josipa Čolaka.

Završetak regularnog dijela sezone

Nakon 8 mjeseci igranja mečeva po jakosnim razredima kroz 6 sezona završio je regularni dio lige za ovu godinu. Bar jedan meč odigrala su 73 igrača od kojih je daleko najuspješniji bio dvostruki osvajač lige Ivan Čolak Cika sa nevjerojatnim savršenim učinkom 16/16! Drugi je bio prošlogodišnji pobjednik lige Ivan Čolak Čoke Jr. sa 13 pobjeda i 5 poraza. Treći je bio Branimir Mikulić sa 11 pobjeda i 11 poraza. Četvrti pred masters i posljednji nositelj na mastersu bio je prvobitni osvajač lige Josip Čolak sa 10 pobjeda i 7 poraza. Peti je bio prošlogodišnji pobjednik mastersa Tomislav Čolak sa 11 pobjeda i 7 poraza. Šesto mjesto zauzima Marko Kraljević sa 12 pobjeda i 12 poraza. Sedmo mjesto zauzeo je Stanko Zeljko sa 10 pobjeda i 9 poraza. Osmi Ivo Šušak sa 12 pobjeda i 7 poraza, deveti Ante Knezović sa 11 pobjeda i 8 poraza i deseti Ante Čamber sa 9 pobjeda i 3 poraza su svi redom otkazali nastup na mastersu zbog različitih okolnosti. Tako da je posljednji sudionik mastersa jedanaestoplasirani Zdeslav Kraljević sa 12 pobjeda i 14 poraza. Vrijedi spomenuti da je Čamber jedine poraze u ligi doživio od Cike (2 puta) i Andreja Bajića (1). Bajić je inače redovni sudionik zagrebačke lige, a ljetovanje je iskoristio da odigra sezonu u našoj ligi i bez problema je ostvario sve 4 pobjede.

Masters se igra na terenu TC Privalj, a sponzori mastersa su Miškićbus, ColPharm i Mepas koji su nam osigurali sve potrebno za organizaciju turnira.
Nakon završetka mastersa bit će poznat pobjednik lige.

Nastupalo igrača: 54
Raspored je napravljen za 130 susreta, odigrano 98 (75%).

Nastupalo igrača: 55
Raspored je napravljen za 130 susreta, odigrano 96 (74%).

Nastupalo igrača: 40
Raspored je napravljen za 90 susreta, odigrano 71 (79%).

Nastupalo igrača: 31
Raspored je napravljen za 65 susreta, odigrano 52 (80%).
Dodijeljeni bodovi za neodigrane susrete: 12
Neodigrani susreti, bez dodjele bodova: 1
Objavljeno: 13.3.2021. (David Galić)

Prvi liga kup TLRŠB

Nakon održanog mastersa lige, kroz 10., 11. i 12. mjesec održan je prvi liga kup za igrače iz TLRŠB. Natjecanje se igralo po švicarskom sustavu u 9 kola, a pravo nastupa su imali svi članovi TLRŠB koji su igrali 2020. Nakon 9 kola daleko najuspješniji je bio Ivo Šušak koji je ostvario svih 9 pobjeda, pri čemu je izgubio samo 3 seta. Drugo mjesto pripalo je Marku Kraljeviću koji je ostvario 7 pobjeda. Treće mjesto podijelili su Stanko Zeljko i Vjeko Iličić sa 6 pobjeda, 5.-7. mjesto Ivan Marić, Joško Soldo i Filip Grbešić sa 5 pobjeda, itd. Treba napomenuti i da je Stanko nakon 7 kola bio sam na drugom mjestu, ali je zbog prometne nesreće bio prinuđen propustiti posljednja 2 kola. Također je zbog iste situacije voditelj lige bio primoran propustiti 2 od posljednja 3 kola.
Švicarski sustav se pkazao kao pun pogodak pa je u planu da se koristi i za lige dogodine.
Svim igračima želim blagoslovljene i sretne blagdane, i da imaju što manje ozlijeda i prometnih nesreća blush

Objavljeno: 13.12.2020. (David Galić)